تبلیغات
ستاد مرکزی بسیجیان - ملاحظاتی درباره مصالحه احتمالی بر سر راکتور اراک

ستاد مرکزی بسیجیان
................... شادی روح خادم الشهید مداح و ذاکر اهل بیت شهیــــــــد حجت الله رحیمی صلوات

بزرگ مردتاریخ

جستجو
انبار لوگو

<

>
 پایگاه مقاومت بسیج نصر
وب سایت ختم قرآن مجید

جعبه حدیثملاحظات زیر در این باره هنوز پاسخ نگرفته است:
1- چه ضمانتی وجود دارد که امریکا پس از ورود به پروژه راکتور اراک، تجربه بازطراحی راکتور بوشهر از سوی روس ها یا حتی چیزی بسیار بدتر از آن را تکرار نکند و با طولانی کردن زمان کار برای ده ها سال عملا ایران را از ایران راکتور محروم ننماید؟
 2- با توجه به اینکه می دانیم اولویت اول دولت امریکا برچیدن هرگونه فعالیت هسته ای بویژه در  زمینه های غنی سازی و آب سنگین در ایران است، دولت چگونه می تواند اطمینان بدهد که امریکایی ها از فرصت حضور خود در اراک برای جاسوسی و خرابکاری استفاده نخواهند کرد؟
 3- در حالی که دولت امریکا آماده شده چند میلیون دلار بابت این طرح به ایران بپردازد، آیا همین خود نشانه آن نیست که ارزش این راکتور بسیار بیش از آن است که اکنون دولت به آن قائل است؟
4- واضح است که کاهش قدرت راکتور اراک برخی از کارکردهای فنی آن را تغییر خواهد داد. آیا این موضوع با نیازهای ایران در زمینه تولید رادیو ایزوتوپ ها و همچنین فعالیت های تحقیقاتی در تضاد نیست؟
5- واضح است که اگر بنا باشد راکتور اراک از اورانیوم غنی شده به عنوان سوخت استفاده کند، بهانه ای در اختیار گروه 1+5 قرار خواهد گرفت که استدلال کند «نیاز عملی» ایران به غنی سازی در همین حد لازم برای تولید سوخت راکتور اراک است و به این ترتیب بر اعمال نحدودیت بر تعداد و نوع ماشین های سانتریفیوژ ایران و همچنین ذخایر آن اصرار بورزد. آیا تیم مذاکره کننده به این موضوع اندیشیده است؟ برچسب ها: ملاحظات راکتوراراک، راکتوراراک، توافق نامه ژنو، نقدژنو، گاف هسته ای روحانی،

نوشته شده در شنبه 6 اردیبهشت 1393 توسط مرفوک PNDI2
مقام معظم رهبری

درباره سایت
تماس با ما
فرماندهان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
دانلود کد پخش کننده رهبر1
دریـــــافــت کـــــد

MP3 لینک دانلود

آمار سایت
Blog Skin
Online User
وبلاگکد ماوس