تبلیغات
ستاد مرکزی بسیجیان - بیانات امام خامنه ای در دیدار نیروهاى مسلح استان خراسان شمالى‌‌‌

ستاد مرکزی بسیجیان
................... شادی روح خادم الشهید مداح و ذاکر اهل بیت شهیــــــــد حجت الله رحیمی صلوات

بزرگ مردتاریخ

جستجو
انبار لوگو

<

>
 پایگاه مقاومت بسیج نصر
وب سایت ختم قرآن مجید

جعبه حدیثبسم‌‌‌الله‌‌‌الرّحمن‌‌‌الرّحیم‌‌‌
    الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة على رسول‌‌‌الله و على ءاله الأطیاب الأطهار.
 بسیار برنامه‌‌‌ى شیرین و معنوى اجرا شد به وسیله‌‌‌ى شما جوانان عزیز. دلهاى پاكیزه و شاداب جوان در هر عرصه‌‌‌اى از عرصه‌‌‌ها - چه معنوى، چه دنیائى - وقتى وارد میشود، معنویت و شور و نشاط معنوى را در فضا میپراكند. تلاوت بسیار خوبى هم جوان عزیز دیگر ما اجرا كردند. خدا را سپاسگزاریم كه در جمع شما عزیزان و جوانان، از ارتش، سپاه، نیروى انتظامى و بسیج، در این منطقه‌‌‌ى مهم و حساس كشور حضور پیدا كرده‌‌‌ایم.
 مسئولیت نیروهاى مسلح در این منطقه هم مثل همه‌‌‌ى مناطق كشور، مسئولیتهاى خطیر و تعیین‌‌‌كننده است. در هر كشورى و میان هر ملتى، نیروهاى مسلحِ قدرتمند و باانتظام و پرورش‌‌‌یافته، از طرفى مایه‌‌‌ى امنیت خاطر آن ملت است، و از طرفى مصونیت‌‌‌ساز و امنیت‌‌‌ساز در مقابل بیگانگانى است كه هوسهاى تجاوزكارانه‌‌‌ى آنها، آنها را به دست‌‌‌اندازى به این سو و آن سو وادار میكند. وقتى یك ملت پنجه‌‌‌هاى فولادین و بازوهاى قدرتمند خود را در لباس نیروهاى مسلح به رخ دیگران كشید، توهّم و خیال دست‌‌‌اندازى نسبت به آن كشور تضعیف میشود و دشمن حساب كار خود را میكند.
 شما جوانان عزیز میدانید و بدانید؛ در دنیا صرفه و صلاح سلطه‌‌‌گران و متجاوزان، جنگ‌‌‌افروزى است. جنگ‌‌‌افروزى یكى از كارهائى است كه از دیرباز كار متعارف و معمول قدرتمندان و سلطه‌‌‌گران و متجاوزان به حدود ملتهاى دیگر بوده است و در دوران ما - یعنى دوران معاصر پیشرفت تمدن مادى - به خاطر فروش سلاح و رونق گرفتن صنایع وابسته‌‌‌ى به سرمایه‌‌‌داران، این انگیزه مضاعف شده است. قدرتمندان، چه سیاسیون، چه سرمایه‌‌‌دارانى كه پشت سر كارخانجات اسلحه‌‌‌سازى دنیا هستند، فكرشان ایجاد جنگ و ناآرامى است؛ تحمیل بحران به ملتها و كشورهاست. آنچه میتواند این انگیزه را قبل از بروز و ظهور آن ضعیف كند یا از بین ببرد، آمادگى ملتهاست؛ كه این آمادگى، هم در صورت و شكل آمادگىِ عمومى ملت، و هم در شكل حضور نیروهاى مسلح تأمین میشود.
 امروز بحمدالله ملت عزیز ما در سرتاسر كشور، جوانان ما، مردم ما، احساس آمادگى براى دفاع از كشورشان میكنند؛ براى پیشبرد كشور احساس آمادگى میكنند. نیروهاى مسلح ما هم كه در صفوف مقدم دفاع قرار دارند، بحمدالله امروز از گذشته‌‌‌ها بسیار آماده‌‌‌تر و تواناترند.  
 عزیزان من! امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) نیروهاى مسلح را حصون رعیت، یعنى حصارها و باروهاى اطمینان‌‌‌بخش براى ملتها دانسته است؛ اما میفرماید: «فالجنود باذن الله حصون الرّعیّة»؛(1) باذن الله است.
 آنچه كه تعیین‌‌‌كننده است، اراده‌‌‌ى الهى است. هرچه نیروهاى مسلح خودشان را، دلهاى خودشان را، جانهاى پاكیزه‌‌‌ى خودشان را با یاد خدا و ذكر خدا و معنویات مأنوس‌‌‌تر كنند، توانائى آنها بیشتر خواهد شد، قدرت بازدارندگى آنها بیشتر خواهد شد. شما ببینید در جنگهاى اخیر این منطقه، در جنگ سى و سه روزه، در جنگ بیست و دو روزه‌‌‌ى غزه، گروههاى اندك بر ارتشهاى بظاهر قدرتمندى كه لاف و گزاف درباره‌‌‌ى قدرت خود میگفتند، پیروز شدند. آنها خدانشناس بودند، آنها مادى محض بودند؛ اما اینها معنوى بودند، اینها با خدا ارتباط داشتند. جبهه‌‌‌هاى خود ما هم بهترین شاهد براى برترین توجه‌‌‌هاى معنوى از سوى جوانان بود. در سنگرهاى ما، در خطوط دفاعى ما، در شبهاى تهاجم و حمله‌‌‌ى نظامى ما، راز و نیاز رزمندگان یكى از مسائلى است كه در تاریخ ما بى‌‌‌نظیر بوده است و این در تاریخ خواهد ماند.
 مسئولان محترم نیروهاى مسلح از این جوانهاى عزیز، رزمندگانى آماده‌‌‌ى به كار و مهیاى دفاع از حیثیت ملى و هویت ملى و مرزهاى كشور و مرزهاى اعتقادى بسازند. امروز ملت ایران در مقابله‌‌‌ى با دشمنان خود احساس قدرت میكند. این احساس قدرت، یك احساس كاذب نیست؛ یك احساس واقعى است؛ متكى به واقعیات است. این را دشمنان ما هم میدانند.
 ما به پیروى از تعالیم اسلام، اهل تجاوز و تعرض به این و آن نیستیم؛ اما اهل كوتاه آمدن در مقابل هیچ متجاوزى هم نیستیم. ملت ایران و نیروهاى مسلح آنچنان آماده هستند كه گمان و خیال و توهّم تجاوز و تعدى را از سوى دشمنان هم اجازه نمیدهند و با آمادگى خود، با روحیه‌‌‌ى همیشه حاضر و پابه‌‌‌كار خود، آنچنان هیبتى از خود در دل دشمن به وجود آورده‌‌‌اند كه آنچه شما در دنیا مى‌‌‌بینید از این حرفهائى كه میزنند، در همه‌‌‌ى دنیا حمل بر لاف و گزاف میشود. این آمادگى را باید حفظ كنید، روزبه‌‌‌روز آن را تقویت كنید؛ و بدانید هر حركت شما براى توانا كردن و معنوى كردن و منتظم كردن نیروهاى مسلح، حسنه‌‌‌اى است كه خداى متعال آن را به حساب مى‌‌‌آورد.
 این منطقه هم منطقه‌‌‌ى مردان دلاورى است كه یاد آنها در خاطره‌‌‌ى مردان رزمنده‌‌‌ى داراى سابقه‌‌‌ى در میدانهاى نبرد، همواره زنده است. از خداوند متعال توفیقات شما عزیزان را از درگاه عظمت و مكرمت الهى مسئلت میكنیم و توفیق خدمتگزارى و عاقبت‌‌‌به‌‌‌خیرى را براى شما از خداوند طلب میكنیم.
    والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته‌‌‌


1) نهج‌‌‌البلاغه، نامه‌‌‌ى 53

برچسب ها: بسیج، سپاه، امام خامنه ای، بجنورد،

نوشته شده در سه شنبه 25 مهر 1391 توسط مرفوک PNDI2
مقام معظم رهبری

درباره سایت
تماس با ما
فرماندهان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
دانلود کد پخش کننده رهبر1
دریـــــافــت کـــــد

MP3 لینک دانلود

آمار سایت
Blog Skin
Online User
وبلاگکد ماوس