تبلیغات
ستاد مرکزی بسیجیان - بیانات حضرت آقادر دیدار مردم خرم‌آباددر سال 1370

ستاد مرکزی بسیجیان
................... شادی روح خادم الشهید مداح و ذاکر اهل بیت شهیــــــــد حجت الله رحیمی صلوات

بزرگ مردتاریخ

جستجو
انبار لوگو

<

>
 پایگاه مقاومت بسیج نصر
وب سایت ختم قرآن مجید

جعبه حدیثبسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌
 
الحمدللَّه ربّ العالمین والصّلاة والسّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین سیّما بقیّةاللَّه فى‌الارضین. قال‌اللَّه‌الحكیم فى‌كتابه:ولقد كتبنا فى الزّبور من بعد الذّكر انّ الارض یرثها عبادى الصّالحون(1)
  
از این‌كه در جمع شما مردان و زنان مؤمن و جوانان سلحشور و انقلابى این استان مردپرور و شهیدپرور حضور پیدا كرده‌ام، خداى متعال را شاكر و سپاسگزارم. خاطرات افتخارآمیز مردم شهرهاى مختلف استان لرستان، چه در دوران انقلاب و چه در دوران جنگ تحمیلى، هرگز از یاد نخواهد رفت و فرزندان شما در سپاه و ارتش و نیروهاى عظیم مردمى، نشان دادند كه با ایمانى صادقانه و مخلصانه، به اسلام عزیز و به انقلاب اسلامى وفادارند. من فراموش نمى‌كنم سالهایى را كه فرزندان بسیجى این استان، در جبهه‌هاى غرب و شمال غربى، در حاجى‌عمران، در ارتفاعات دشوار منطقه‌ى مرزى، و بعد از آن هم در منطقه‌ى جنوب، دلاورى و جانفشانى كردند. همان روزها من به جوانان سلحشور لرستان پیغام دادم و گفتم كه اگر دیگران سلحشوریها و فداكاریهاى جوانان لرستان را در صحنه‌ى نبرد شنیده‌اند، من آن را دیده‌ام.
 
خدا را سپاسگزاریم كه به ملت ایران توفیق داد، تا بتوانند از ایمانشان دفاع كنند و در هر منطقه و هر استانى، آزمایشهاى درس‌آموزى از جوانان و فداكاران و خانواده‌هاى مؤمن براى تاریخ كشور ما باقى ماند. همچنین به خانواده‌هاى محترم شهدا و جانبازان و آزادگان عزیز درود مى‌فرستم و بخصوص صبر شما مردم عزیز را در دوران بمبارانها یادآورى مى‌كنم، كه حتّى دشمنان دژخیم، مدرسه‌ى كودكان شما را هم مورد تهاجم قرار دادند و بچه‌هاى دانش‌آموز را هم قلع‌وقمع كردند. دوران جنگ بحمداللَّه به پایان رسیده، آزمایش موفق ملت ایران به سربلندى اسلام انجامیده، و مردم این استان در علاقه‌مندى به دین و معارف اسلامى و روحانیت متعهد و دلسوز هم شهره هستند.
من امروز به قصد سركشى‌كردن و اطلاع‌گرفتن از وضع عمومى استان و دیدار با شما عزیزانى كه در این استان مؤمن و درعین‌حال محروم زندگى مى‌كنید، به این‌جا آمده‌ام. از این فرصت دیدار جمعى با شما، براى بیان یك مطلب استفاده مى‌كنم. آن مطلب این است كه امروز ملت ایران با گذراندن سالهاى سخت جنگ و مشكلات ناشى از آن، وارد دوران مبارزه‌ى جدیدى شده است. در این دوران مبارزه‌ى جدید هم، مردانگى و ایمان و شجاعت شما مردم باید بتواند مانند دوران جنگ، در مقابل خباثت دشمنان اسلام و توطئه‌هاى ایادى استكبار جهانى، خود را در صحنه‌ى امتحان الهى نشان بدهد. این دوران مبارزه‌ى جدید، مبارزه براى ساختن كشور است. من خواهش مى‌كنم، بخصوص جوانان به این نكته توجه كنند. آینده‌سازان كشور و جامعه‌ى ما، شما جوانان هستید؛ به این مطلب خوب گوش بدهید.
 
صدها سال ملتهاى اسلامى در ضعف و توسرى‌خورى زندگى كردند. صدها سال اسلام در كشورهاى اسلامى حاكمیت نداشت؛ طاغوتها و سلاطین مستبد بر مردم حكومت مى‌كردند؛ و بعد هم در دوران استعمار، استعمارگران و غارتگران ثروت ملتها. همه چیز را از ملتهاى اسلامى و از جمله ملت ما گرفته بودند و درصدد آن بودند كه ایمان اسلامى مردم را هم از آنها بگیرند؛ خیلى هم در این راه تلاش كردند.
  
در زمان ما، معجزه‌ى بزرگ الهى به وقوع پیوست. یعنى در حالى كه توطئه‌گران دستگاه استعمار و استكبار خیال مى‌كردند كه اسلام از بین رفت و ملتهاى مسلمان دیگر به‌پا نخواهند برخاست، ناگهان ملت بزرگ و شجاع و باایمان ما، پشت سر آن رهبر الهى و استثنایى قیام كردند و با صداى رسا به دنیا گفتند كه ما مى‌خواهیم خودمان، اسلاممان و احكام نورانى قرآنمان بر زندگیمان حاكم باشند. گفتند كه مسلمانان مى‌توانند خودشان كشور خود را اداره كنند؛ مى‌توانند با عزت زندگى كنند. به دنیا گفتند كه ما نمى‌خواهیم نوكر و زیر فرمان دشمنان دین و ملیت و میهنمان باشیم. این را ملت ما در انقلاب بزرگ خود به همه‌ى دنیا اعلام كرد.
 
علت این‌كه امریكا و ایادى امریكا و قدرتهاى شرقى و غربى با انقلاب ما و با ملت ما دشمنى كردند، همین بود. آنها از این نداى آزادیخواهى و استقلال ترسیدند. غرب دهها سال است كه از منابع كشورهاى مسلمان، از نفتش، از معادن قیمتى زیرزمینى دیگرش، از نیروى انسانیش، از همه چیزش دارد سوءاستفاده مى‌كند. نمى‌خواهند ملتها یكى‌یكى از زیر یوغ حكومت جبارانه‌ى آنها خارج بشوند. غرب دید كه قیام ملت مسلمان ما و انقلاب بزرگ او، ملتهاى مسلمان دیگر را بیدار مى‌كند؛ كمااین‌كه بیدار كرده است. امروز شما ببینید در دنیاى اسلام، جوانان و آحاد ملت و روشنفكران و زن و مرد، چگونه فریاد اسلامخواهى بلند كرده‌اند. این انقلاب بزرگ شما بود كه این راه را بر روى ملتها باز كرد، و امریكا از همین ترسید. امریكا از ملت ایران سیلى خورد.
  
امریكا و غرب، در طول این دوازده سال همیشه خواسته‌اند ثابت كنند كه ملت ایران نمى‌تواند كشور خودش را اداره كند. آنها مى‌گویند ملتهاى مسلمان عقب‌افتاده‌اند؛ نمى‌توانند بدون كمك ما زندگى را راه ببرند. آیا این حرف راست است؟ آیا به ملت بزرگى مثل ملت ما - كه قرنها مشعل علم و فلسفه و بینش و تمدن و صنعت جهان در دست او بوده است - چنین حرفهایى مى‌زیبد؟ بله، وقتى حاكمان و زمامداران بى‌عرضه و وابسته‌یى مثل پادشاهان پهلوى و قاجار بر مردم حكومت كنند، معلوم است كه ملت به ضعف دچار مى‌شود.
 
دهها سال در حكومت خاندان منحوس پهلوى، در همین استان لرستان كدام عمل مثبتى انجام دادند كه این استان را از فقر بیرون بیاورد؟ این سرزمین حاصلخیز، این مراتع، این جنگلها، این آب و هواى مناسب، این مردم خوش‌استعداد و قدرتمند و كارى. با استانهاى دیگر هم همین‌طور رفتار كردند. آن‌جایى كه منافع خود آن افراد شیطان‌صفت تأمین مى‌شد، هر كارى لازم بود، براى خودشان كردند. وقتى به فكر ملت نباشند، وقتى به فكر كشور نباشند، معلوم است كه كشور و ملت دچار فقر و ضعف مى‌شوند.
 
امریكا و غرب خواسته‌اند بگویند ایران نمى‌تواند خودش را اداره كند. این جنگ را هم كه بر ما تحمیل كردند، یكى از هدفهاى عمده‌اش همین بود كه نگذارند كشور ما ساخته بشود؛ نگذارند این نیروهاى كار، مانند چشمه‌یى بجوشند؛ نگذارند پول بیت‌المال كه در اختیار دولت است، خرج رفع محرومیت بشود؛ خواستند ما را دایم به جنگ و به حمله‌ى خارجى سرگرم نگهدارند.
  
امروز جهاد بزرگ ملت ایران در هرجا كه هستند، این است كه سعى كنند این كشور را - همان‌طور كه اسلام و قرآن گفته است - با عزت و به كمال معناى آبادى و عمران بسازند. ملت ایران مى‌تواند این كشور را آباد كند و ذخایر و منابع مادّى و معنوى آن را در خدمت انسانیت قرار بدهد. ملت در هرجا كه هستند، باید پشت سر مسؤولان خدمتگزار، سعیشان این باشد. البته مسؤولان هم موظفند كه براى این ملت صمیمى و مخلص و مؤمن و شایسته، تا آن‌جا كه مى‌توانند، خدمتگزارى كنند و بحمداللَّه مى‌كنند.
 
این هدف دشمنان اسلام است كه نگذارند كشور بزرگ و ملت عظیم‌الشأن ما به وظایف خویش در صحنه‌ى بین‌المللى و در صحنه‌ى كشور خود عمل بكند. اگر بین مردم اختلاف مى‌اندازند، براى همین است. اگر محاصره‌ى اقتصادى را ادامه مى‌دهند، براى همین است. اگر علیه ملت ما در سطح عالم تبلیغات مى‌كنند، براى همین است. نمى‌خواهند بگذارند كه این انقلاب در مرحله‌ى سازندگى به توفیق دست پیدا كند؛ اما به كورى چشم آنها، ملت ایران در این مرحله هم مثل مراحل قبل، بر دشمنان خود پیروز خواهد شد.
 
البته در این چند سال، دشمنان خیلى ضربه و لطمه زدند؛ شاید بتوانند ملت ما را به زانو دربیاورند، ولى نتوانستند؛ اما به‌هرحال ضربه‌ى خودشان را زدند. اگر مى‌بینید امروز در كشور، در مناطق محروم، فقر و بیكارى هست، به خاطر ضربات دشمنان است. اگر مى‌بینید در كشور ما هنوز مناطق محرومى هست - با این همه تلاشى كه از اول انقلاب شده است - به خاطر همین ضربات خباثت‌آمیز دشمنان ملت ایران است. اینها هستند كه نمى‌خواهند بگذارند در سطح كشور كار درست انجام بگیرد؛ اما موفق نخواهند شد.
  
من آینده‌ى روشن این ملت را مى‌بینم. خدا را شكر كه توطئه‌ى نظامى آنها به ثمر نرسید. خدا را شكر كه ملت ایران روزبه‌روز در سطح دنیا عزیزتر شد. خدا را شكر كه ملت ایران توفیق پیدا كرد پشت سر مسؤولان از گذرگاههاى سخت حركت بكند؛ باز هم باید این حركت را با كمال قوّت و قدرت ادامه بدهید.
 
ما امروز به عنوان پاسداران و پرچمداران اسلام در دنیا معرفى شده‌ایم. ملت ما به عنوان كسانى كه به نام قرآن و به نام اسلام حركت كرده‌اند، در دنیا شناخته شده‌اند. باید زندگى این ملت، وضع معنوى و مادّى این ملت، مایه‌ى آبروى اسلام بشود. دنیا باید نگاه كند كه اسلام زندگى یك ملت را چه‌طور اداره مى‌كند؛ اسلام را از این طریق بشناسد.
 
در كشور ما محرومیت باید نماند؛ منطقه‌ى محروم باید وجود نداشته باشد؛ بى‌سوادى باید در سطح كشور نباشد؛ نقطه‌ى غیرآبادى كه قابل آبادى است، باید نباشد؛ بیكارى باید نباشد. این، با همت مردم و همت مسؤولان و توكل به خداى متعال، شدنى است. همین استان شما، استان بسیار بااستعداد و داراى ذخایر باارزشى است. امكانات مادّى و معنوى این استان، بسیار خوب است. اگر در ظرف چند سال تلاش بشود، این استان مى‌تواند از محرومیت خارج بشود؛ اما امروز یكى از استانهاى محروم كشور ماست.
 
متأسفانه در این استان بى‌كارى هست، فقر هست، روستاهاى محروم هست. بسیارى از این عشایر سلحشور و غیور استان لرستان - این كسانى كه در جنگ و صلح، رشد خودشان را نشان دادند و اخلاص و صمیمیتشان را ثابت كردند - متأسفانه در وضعیت محرومى بسر مى‌برند. اینها مى‌تواند برطرف شود. امروز برنامه‌هایى كه هست، برنامه‌هاى خوبى است. باید در سایه‌ى توفیقات الهى و كمك و تلاش و كار همه‌ى مردم و همكارى با ارگانهاى دولتى، این مشكلات برطرف بشود و آن چهره‌ى مطلوب اسلام، صورت خودش را از زیر این غبارها نشان بدهد.
  
دشمن از راههاى مختلف توطئه مى‌كند؛ یكى از راهها، اختلاف‌افكنى است. هرگونه اختلافى، هرجا كه باشد، برخلاف نظر اسلام و قرآن است؛ چه اختلافات سیاسى باشد، چه اختلافات قبیله‌یى باشد. اختلافات ایلى و قبیله‌یى هم غلط است. همه مسلمانند، همه فرزندان این مرز و بومند، همه با هم برادرند؛ چه اختلافى؟ ما اختلافات ناسیونالیستى را در سطح دنیا نفى مى‌كنیم. ما مى‌گوییم ملتهاى مسلمان باید با هم باشند. در میان یك ملت، اقوام و طوایف مسلمان و تیره‌هاى گوناگون، چه اختلافى با هم مى‌توانند داشته باشند؟ این كار شیطان است كه بین ما اختلاف بیندازد.
 
از راههاى دیگرى كه دشمن امروز سعى مى‌كند در میان مردم ما نفوذ پیدا كند، شایعه‌پراكنى است. از زمان پیروزى انقلاب تا امروز، هرجا توانستند، شایعه‌پراكنى كردند. هدفشان این است كه دل مردم را بلرزانند و امید آنها را از بین ببرند. یك ملت با امید مى‌تواند به پیش برود. یك سرباز در جبهه‌ى جنگ، فقط با امید مى‌تواند بجنگد. اگر امید را از او گرفتند، همه چیز را از او گرفته‌اند. اگر كسى به این تبلیغاتى كه دشمنان از راههاى مختلف القا مى‌كنند، گوش كند، به نظرش مى‌رسد كه در ایران همه چیز در سراشیب سقوط است! انگارى مى‌خواهند همه‌ى امیدها را پایان‌یافته وانمود و قلمداد كنند. اف بر این دشمنان خبیث! این ملت پُرجوش و پُرشور، این ملت جوان و شاداب - كه انقلاب، این ملت را جوان كرد - این ملت با فرهنگ و باایمان، این ملتى كه در طول دوازده سال بر این همه مشكلات فایق آمد، آیا جایى براى ناامیدى دارد؟ امید از خداست - «لاتیأسوا من روح اللَّه»(2) - یأس از شیطان است. باید آحاد مردم بدانند، آینده‌یى كه در انتظار این ملت است، به مراتب از سالهاى گذشته بهتر و شیرینتر خواهد بود. به فضل پروردگار، در سایه‌ى پایمردى ملت و تلاش و توان شما مردم، هیچ چیزى نشدنى نیست. آنها مى‌خواهند این ملت را ناامید كنند، تا كارها را متوقف نمایند.
  
یكى دیگر از توطئه‌هاى دشمن، توطئه‌ى فسادانگیزى است؛ نفوذ در نسل جوان، ایجاد فساد در میان سربازان واقعى اسلام، جوانان را به مسایل فسادبرانگیز سرگرم و مشغول كردن. جوانان بدانند كه این توطئه است، و من به شما عرض مى‌كنم كه امروز دست توطئه‌گرى با هدایت بیگانه در سطح كشور وجود دارد، تا بذر فساد و لغو در میان جوانان بیفشاند؛ براى این‌كه جوانان را سرگرم و مشغول كند. ملتى كه جوانانش سرگرم فسق و فجور باشند، راه به جایى نخواهد برد. مى‌خواهند آن جوان بسیجى مؤمن و مخلص و پارسا را كه براى جهاد فى‌سبیل‌اللَّه به میدان جنگ مى‌رفت و پشت سرش را نگاه نمى‌كرد و زندگى راحت و لذات و همه را پشت‌گوش مى‌انداخت، اسیر و پابند كنند؛ هم مسؤولان و هم جوانان متوجه باشند. البته مسؤولان توجه كرده‌اند و امیدواریم كه بتوانند این ریشه‌ى فساد را از بیخ و بن بكَنند و دست توطئه‌گر را از عرض و آبروى این ملت قطع كنند.
  
آنچه كه من به عنوان آخرین سخن و آخرین توصیه به شما عرض مى‌كنم، این است كه همه‌ى آحاد ملت وظیفه دارند آگاهى و هوشیارى خودشان را نسبت به مسایل كشور و مسایل انقلاب و اسلام روزبه‌روز بیشتر كنند. به خباثتها و توطئه‌هاى دشمنان درست توجه كنید. از دشمن كمین‌كرده‌یى كه منتظر فرصت است تا ضربت بزند، غفلت نكنید. بدانید كه امروز با توكل به خدا و با وحدت كلمه و با حركت پشت سر مسؤولان است كه ملت ایران مى‌تواند این راه پُرافتخار را ادامه بدهد و به هدف برسد. وظیفه‌ى ماست كه از خداى متعال بخواهیم و نیروى خودمان را هم به كار بگیریم. امیدواریم كه تفضلات الهى و توجهات ولىّ‌عصر(ارواحنافداه وعجّل‌اللَّه‌له‌الفرج) كمك كند، تا هم شما مردم عزیز و هم مسؤولان بتوانند به وظایف الهى خودشان عمل كنند و این مراحل حساس تاریخ اسلام را با موفقیت پشت سر بگذارند.
 
والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌
 
 
1) انبیاء: 105
 
2) یوسف: 87
برچسب ها: اقا، اقادرخرم اباد، بسیج، سپاه، خرم اباد، سخنرانی اقا، امام خامنه ای،

نوشته شده در چهارشنبه 19 مهر 1391 توسط مرفوک PNDI2
مقام معظم رهبری

درباره سایت
تماس با ما
فرماندهان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
دانلود کد پخش کننده رهبر1
دریـــــافــت کـــــد

MP3 لینک دانلود

آمار سایت
Blog Skin
Online User
وبلاگکد ماوس